Logo

Gülümsemek kişinin ömrünü uzatan, kalbini koruyan, sosyal anlamda özgüveni simgeleyen, pozitif enerjinin etrafınıza yansımasını sağlayan, sizi özel kılan ve size özel olan doğal bir tepkidir.

 

Güzel bir gülümsemenin sosyal yaşantınızda, ailenizde ve iş hayatınızda yaratacağı değişiklikleri fark edeceksiniz. Siz de güzel bir gülümsemeye sahip olun. Yüzünüzle uyumlu olan, bembeyaz, düzgün, dudaklarınıza yakışan büyüklükte dişlerinizin olduğu bir gülümseme istemez misiniz?

 

Dişlerimizin doğal renginden daha beyaz hale getirilmesi, hem de zarar görmeden bu işlemin hızlıca yapılması mümkündür. Diş aralıklarımızın, diş dizisindeki düzensizliklerin, çürüklerin, şekil bozukluklarının düzeltilmesi de mümkündür. Kendinize yakışan gülümsemeyi size özel haliyle tasarlatabilir, beğendiğiniz dişlere sizde sahip olabilirsiniz.

 

Estetik olan tüm beklentilerinizin size uygun olan şekliyle tasarlanması estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımının görevidir.

 

 

DİŞ BEYAZLATMA

 

Canlı dişlerde ev ve ofis tipi, cansız dişlerde de devital beyazlatma yapılır.

 

Ev tipi beyazlatma: Kişi özel hazırlanan plaklara hekiminizin sizin için seçtiği beyazlatma jelleri uygulanır. 1-2 hafta süreyle günde 1 saat ağızda tutulan jelli plaklar sayesinde doğal diş renginizi hayalinizdeki renge dönüştürebilirsiniz. Hekiminiz size uygun süre ve uygun malzemeyi seçip sizi yönlendirecektir.

 

Ofis tipi beyazlatma: Klinikte hekim tarafından uygulanan, diş etlerine koruyucu bariyer uygulamasını takiben dişlere sürülen beyazlatıcı jelin ışın kaynağı yardımıyla ya da kendi özel kimyasal aktifleştiricisi vasıtasıyla dişin rengini ağartma işlemidir.

 

Dişin yapısı, başlangıç rengi, dişteki restorasyonların, dolguların sayısı, büyüklüğü, diş hassasiyeti gibi durumlar seans sıklığını ve çalışma programını belirlemede etkilidir. Seanslar 20 dakikayı geçmemelidir. Hızlı etki edebilen kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Gerekli görüldüğünde florid jelleriyle dişler kuvvetlendirilerek beyazlatma desteklenmelidir. Uygun ve kaliteli koşullar sağlandığında diş beyazlatma teknikleri dişlerinize hiçbir şekilde zarar vermez.

Belirli dönemlerde pekiştirme seansları ile desteklendiğinde bembeyaz dişlerle bir ömür geçirebilirsiniz.

 

 

PORSELEN LAMİNATE VENEERLER

 

Dişlerdeki şekil bozuklukları, diş aralıkları ve hastaların dişleri ile ilgili düzenlenmesini istedikleri durumlar, dişlerin ön yüzeylerinde yapılan ortalama 0,3-0,7 milimetrelik preparasyonlarla düzenlenerek laboratuar ortamında hazırlanan yüksek kalitede porselenler ile restore edilir. Bu tarz özel olarak hazırlanmış ince yaprak şeklindeki porselen restorasyonlar laminate veneerlerdir. Bu çalışmaya başlamadan önce hastanın beklentisi göz önünde bulundurularak hasta ağzında provizyonel bir çalışma yapılır, hastanın beğenisine sunulur. Hastamızın durumu ve beklentisine göre dişler hazırlanır. 2 ya da 3 randevuda hastamız yeni gülüşüne kavuşturulur. Estetik açıdan mükemmel bir uyum ve doğallık vardır. Dış etkenler ile renk değiştirmez.

 

 

KOMPOZİT LAMİNATE VENEERLER

 

Porselen laminate veneerlere göre daha ekonomik, laboratuar aşaması gerektirmeyen tek seansla hastaya uygulanabilen restorasyonlardır. Hastanın beklentisine ve ihtiyacına göre dişlerindeki uyumsuzluklar estetik kompozit malzemeler ile düzenlenir. Uzun dönemde oluşabilecek renk değişiklikleri hekim tarafından cilalanarak bakımı yapıldığında başarı ile kullanılır. Kırılma dirençleri porselenlere göre daha düşüktür. Ancak tamiri çok kolaydır. Ayrıntılı bilgi ve gülüş dizaynı için hekiminiz ile görüşünüz.

 

 

TAM SERAMİK KRONLAR

 

Alt yapı içermeyen yüksek kalitede porselenlerin, dişlerin her tarafından eşit miktarda aşındırılarak oluşturulmuş hali üzerinden alınan ölçüyle laboratuar ortamında hazırlanılarak diş üzerine yapıştırılmasıyla estetik dizayn yapılır.

 

 

ZİRKONYUM DESTEKLİ KRONLAR

 

Dişlerin her tarafından eşit miktarda aşındırılarak alınan ölçüye göre laboratuarda hazırlanan zirkonyum alt yapı ve üzerinde estetik porselen ile meydana getirilen restorasyonlardır. Zirkonyum yüksek ışık geçirgenliği, estetik kalitesi, baskı dayanıklılığının fazla olması ve sağlamlığı sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Günümüzde bilgisayar desteğiyle hazırlanan alt yapıların dişe uyumu mükemmeldir. Ayrıntılı bilgi ve size uygun malzeme seçimi için hekiminize danışınız.

 

 

PEMBE ESTETİK

 

Diş etleri dişler ile uyumlu olmalıdır. Güldüğümüz zaman diş etlerimiz 2 milimetreye kadar göründüğünde estetik kabul edilir. Diş etlerinin soluk pembe, pürüzlü ve diş yüzeyine doğru bıçak sırtı gibi sonlanıyor olması diş etlerinizin sağlıklı olduğunu gösterir. Diş eti seviyesindeki farklılıklar estetiği bozar. Bembeyaz dişlerin sağlıklı diş etleriyle buluştuğu mükemmel bir gülümsemeye siz de kavuşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için hekiminize danışınız.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 • Diş beyazlatma kimlere uygulanabilir?

  Daimi dişler sürdükten, kök gelişimi tamamlandıktan sonra her yaşa ve her dişe uygulanabilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde beyazlatma işlemleri yapılmaz.

 • Beyazlatma sonrasında dişler eski rengine döner mi?

  Hastaların ağız hijyeni sağlamadaki etkinliğine göre dişlerde yarım ton-1,5 ton arası koyulaşma olabilir. Polisaj ve beyazlatma pekiştirmesiyle yeniden renk beyazlatılır.

 • Diş beyazlatmada hassasiyet olur mu?

 • Diş beyazlatma sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

  İlk 48 saat sigara, çay ve kahve gibi renklendirici ajanlardan uzak durulmalıdır. Dilinizin üzerinde renk bırakabilecek besinler dişlerinizi de boyar. Geçici bir süreliğine tüketilmemesi rengin korunmasında önemlidir. Hekiminiz size dikkat edilmesi gerekenler konusunda ve macun-fırça seçiminde bilgi verecektir.

 • Kompozit laminate veneerler doğal görünür mü?

  Başarılı bir uygulama sonrası doğal dişten ayırt edilemezler. Hekimin başarısı kadar estetik malzemenin kalitesi de önemlidir.

 • Kompozit laminate veneerlerde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

  Çok sert gıdalar tüketilmemelidir. Doğal dişlerinizdeki kırılma ihtimaline yakın derecede kırılganlıkları vardır. Bakımları güzel yapıldığı takdirde çok uzun yıllar size güzel bir gülüş sunarlar.

 • Porselen laminate veneerler düşer mi?

  Dişe adaptasyonları çok çok iyidir. Uygun koşullarda yapıştırıldığında düşme ihtimalleri çok azdır.

 • Laminate veneerler kimlere uygulanabilir?

  Tırnak yeme, diş gıcırdatma gibi parafonksiyonel alışkanlıkları olan, aşırı çene bozuklukları ve diş harabiyeti olan hastalar dışında her hastaya rahatlıkla uygulanabilir.

   

      

 Smile Makeover App

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

İçeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2015 Tüm hakları saklıdır. Wonderdent

Designed by Leyla Atavi