Logo

Diş implantları eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon, fonasyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen diş kökünü taklit eden doku dostu olan titanyumdan vidalardır. İmplant doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir.

 

Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için ancak implantlarla elde edilmektedir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

 

 

İmplantların Faydaları

 

Diş kaybı olan her vakaya, ister tek diş, ister tüm dişler eksik olsun implant yapılabilir. İmplantlar hayat kalitenizi arttırırlar. Dental implanlar mevcut kemik yapınızı koruyarak kemik erimesini durdurur . İmplantlar konuşmanızı düzeltir ve ağız kokunuzu azaltır . İmplantlar sizi daha genç hissetirir ve kendinize olan güveninizi arttırır ve daha mutlu bir sosyal hayat sağlar.

 

 

Diş İmplant Tedavisinin Diğer Avantajları

 

Çiğneme sırasında bile kendi dişiniz ile çiğniyormuş gibi hissetmenizi sağlar. İmplant uygulamaları sağlıklı bir ağız yapısı ve güzel gülüşlere ulaşabilmek için fonksiyon, estetik ve anatomik açıdan doğal dişin en iyi alternatifi olarak görülmektedir.

 

İmplant tedavisi zor bir uygulama değildir. İmplant uygulamaları ve dişlerin yeniden kazanılması diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kalkacaktır.

 

Çiğneme fonksiyonu düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır. Böylece gıdaların tam çiğnenmemesinden kaynaklanan mide problemleri azalır. İmplant üstüne yapılan total parsiyel veya sabit protezlerde tutuculuk memnuniyet vericidir.

 

Çekilmiş dişlerin olduğu kemik bölgelerinde zamanla madde kaybı olur. İmplantların yerleştirilmesi ile bu kemik kaybı engellenir ve yumuşak dokulara destek olması sayesinde daha genç bir görünüm ortaya çıkar. Eksik dişler tamamlanır, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur.

 

Sıkça Sorulan Sorular

  • İmplantoloji tedavisinde karşılaşılabilecek riskler nelerdir?

    Erken dönemde infeksiyon ve implant üstü protezler in tamamlanmasından sonraki geç dönemde ise alerji, yetersiz ağız temizliğine bağlı diş eti hastalıları ve periimplantitis (implant çevresi dokuların iltihabı) şeklinde ortaya çıkabilir. Özellikle erken dönem sırasında sigara kullanmak infeksiyon riskini arttırmaktadır.

  • Diş implantlarında tedavi süreci nasıldır?

    Diş hekimliğinde implant tedavisi sonunda protezlerin tamamlanması klasik tedavilere göre daha uzun sürmektedir çünkü titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2, 5 ila 4 ay, ilave olarak çene kemiğine herhangi bir müdahalede bulunulduğunda veya üst çenede sinüs boşluğunu kaldırma işlemi uygulanmışsa 6 ay kadar beklemek gerekmektedir. Ancak bu süre sonunda alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücü ve çok daha uzun ömürlüdür.

İMPLANTOLOJİ

İçeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2015 Tüm hakları saklıdır. Wonderdent

Designed by Leyla Atavi